مصاحبه با خانم شیرین محمودی رتبه ۱ ارشد مدیریت بازرگانی ۹۴

با عرض تبریک و تشکر بابت همکاری با رتبه برترها، لطفا خودتان را معرفی کنید و درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید ؟
به نام خدا. سلام و وقت بخیر. شیرین محمودی متولد سال ۱۳۷۱ و ساکن تهران هستم و سال ۹۴ در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه اول در رشته مدیریت بازرگانی شدم.
درصدها : زبان ۶۰ ،اصول ومبانى اسلام۲۲٫۲۲، ریاضى وآمار ۳۶٫۶۷ ،تئوریهاى مدیریت۳۷٫۷۸ ،اقتصادخردوکلان ۵۵ ، تحقیق درعملیات ۴۴٫۴۴ ،بازاریابى ۸۰٫

دانلود نکته و تست تئوری مدیریت کلیک کنید

دانلود کامل ترین جزوه مدیریت اسلامی کلیک کنید

دانلود بروز ترین جزوه اقتصاد کلیک کنید

دانلود بروز ترین جزوه امار و احتمالات  کلیک کنید

دانلود کامل ترین جزوه مدیریت تولید کلیک کنید

رشته و دانشگاه شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید ؟
مقطع کارشناسی در رشته مدیریت صنعتی در دانشگاه قم مشغول به تحصیل بودم که با معدل ۱۸٫۶۸ فارغ التحصیل شدم.

در زمان کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود ایا در این دوره موفق بودید ؟
در دوره کارشناسی وضعیت تحصیلی متوسطی داشتم.

ایا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشته اید ؟ ( تقریبا چه رتبه هایی در کنکور ازمایشی کسب میکردید ؟ ) چقدر این کلاس ها و ازمون ها را موثر میدانید ؟
فقط براى درس تحقیق در عملیات کلاس رفتم و این کلاس بسیار مفید واقع شد. در مورد آزمون به نظر من آزمون فقط زمانی می تواند مفید واقع شود که با برنامه آزمون جلو رفت و از برنامه عقب نبود، چون در غیر این صورت ممکن هست نتایج خوبى حاصل نشود و در روحیه اثر منفى بذارد. در ۷ دوره از ۸ دوره آزمون رتبه تک رقمی داشتم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید ؟
از تیر ماه براى مطالعه شروع کردم و البته در ابتدا کمى سخت بود که وقت زیادى براى مطالعه بذارم، اما با پشتکار جلو رفتم و همه روزه مطالعه داشتم، شاید بعضى روزها به علت مشغله نیم ساعت بیشتر نمیتونستم وقت بذارم، اما به جرات میتونم بگم روزى نبود که مطالعه نکنم. میانگین ساعت مطالعه ام هم ٨-١٠ ساعت در روز بود.

قبل و بعد از جلسه ی کنکور چه رتبه ای برای خود متصور بودید ؟
با توجه به تلاشی که کرده بودم انتظار رتبه خوب داشتم اما اصلا فکر کسب نتیجه ایی در این حد رضایت بخش و خوب رو نداشتم.

به ترتیب کدام دانشگاه و گرایش را انتخاب کردید ؟ ( اگر در حال حاضر هر یک از این انتخاب ها را قبول شده اید نام دانشگاه و گرایش ان را ذکر کنید )
رشته مدیریت بازرگانى گرایش بازاریابی دانشگاه تهران انتخاب اولم بود که در حال حاضر مشغول به تحصیل در همین رشته و گرایش در دانشگاه تهران هستم.

منابع مورد استفاده ی شما برای هر یک از دروس چه بودند و چه توصیه ای در نحوه ی مطالعه ی انها برای داوطلبان دارید ؟
در مورد کتاب ها و منابع ، راحت بودن و ارتباط برقرار کردن با کتاب خیلی نکته مهمیه، من از بین کتاب های مختلفی که برای هر درس معرفی میشه کتابی رو انتخاب میکردم که میتونستم با محتواش ارتباط خوبی برقرار کنم.خلاصه ای از منابع و نحوه ی خوندن دروس مختلف من به شرح زیر است :
زبان : من پایه زبان نسبتا خوبی داشتم و با کتاب های ۵۰۴ لغات ضروری تافل شروع کردم و به صورت جعبه لایتنری این لغات رو به صورت کامل حفظ کردم.این لغات هم در ۱۰ تا سوال اول و هم سوالات تخصصی بسیار کمک کننده هستند.همچنین از کتاب های دکتر ناصرزاده برای زبان تخصصی و گرامر استفاده کردم. این درس نیازبه تست زدن فراوان داره که اول تست های آزمون های سراسری و دوم کتاب های تست زیر ذره بین بسیار منابع تستی قوی ای هستند
مبانی نظری اسلام : با توجه به جدید بودن این درس در آزمون منابع آن بسیار مجهول بود اما من کتاب های دکتر افجه و نقی پورفر رو مطالعه کردم
تئوری های مدیریت : کتاب های دکتر رضاییان و دکتر الوانی و برای تست هم کتاب تست دکتر پرچ واقعا عالی بود و این درس به تست زنی زیاد نیاز دارد [easy-notify id=2399]
اقتصاد خرد و کلان : این درس به زمان زیادی نیاز دارد چراکه براحتی در ذهن حک نمی شود و به فراموشی سپرده می شود و برای مطالعه آن کتاب های دکتر نظری کافی هست ولی باید تست زیادی زده شود و به دفعات تکرار شود
تحقیق در عملیات : من برای این درس جزوه کلاسی رو مطالعه کردم و برای تست ،کتاب دکتر فدوی بسیار مفید هست
بازاریابی: برای این درس فقط کتاب دکتر مناجاتی کافی بود به همراه تست فراوان زدن

سخن پایانی
تصویر سازی و تصور موفقیت برای حفظ روحیه برای تلاش مداوم بسیار موثر هست چون بالاخره در این مسیر روزهای خستگی و ناامیدی بسیاری وجود دارد و برای مقابله با این احساسات منفی باید حس موفق شدن و شیرینی روزهای موفقیت را در ذهن مرور کرد. مثلا من همیشه برنامه های انجام شده ام را تیک میزدم یا عکس دانشگاه مورد علاقه ام را جایی گذاشته بودم که همیشه ببینم.
و در آخر هم از خانواده عزیزم، اساتید محترم و دوستان خوبم که حضورشان نقش بی بدیلی در موفقیت من داشت تشکر میکنم.

کاملترین جزوه تئوری مدیریت رتبه برترها

>>> توجه <<<

برای مشاوره کنکور ارشد مدیریت سال ۹۷ کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.