مصاحبه با آقای اسماعیل جلیلیان رتبه ۲۷ مدیریت اجرایی ۹۴

اسماعیل جلیلیان - رتبه برترها

با عرض تبریک و تشکر بابت همکاری با رتبه برترها لطفا خودتان را معرفی کنید و درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید ؟

به نام خدا و با عرض سلام و خسته نباشید به شما و با آرزوی موفقیت برای تمام مخاطبان این سایت، من سیداسماعیل جلیلیان هستم. رتبه من ۲۷ اجرایی و ۴۴ شهری و درصدهام: زبان ۱۳٫۳۳ ، جی مت ۴۶٫۶۷، دانش ۴۶٫۶۷، زبان فارسی ۸۰ و نظریه ها ۴۱٫۱۸ شد. نمره کل هم ۷۴۰۸ شد.

 

رشته و دانشگاه شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید ؟

مهندسی متالورژی صنعتی دانشگاه سمنان خوندم و معدل کارشناسی بنده ۱۲٫۶۵ و معدل موثر ۱۲٫۶۷ هست. در حین مطالعه برای کنکور شاغل و متاهل بوده ­ام.

در زمان کارشناسی وضعیت تحصیلی شما به چه صورت بود ایا در این دوره موفق بودید ؟

فکر می­کنم معدلم خودش گویای همه چیز هست J اما خب این عدم موفقیت دلایل زیادی داره که از جمله مشکلات شخصی و عدم علاقه به درس و شیطنت­ها و درس نخوندن­ها را می توان عنوان کرد.

ایا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشته اید ؟ ( تقریبا چه رتبه هایی در کنکور ازمایشی کسب میکردید ؟ ) چقدر این کلاس ها و ازمون ها را موثر میدانید ؟

فقط در سه آزمون جامع سنجش شرکت کردم و هیچ کلاس و آزمون دیگری را نگذرانده ­ام. رتبه ام در هر سه آزمون بین ۱۵ تا ۲۵ بوده است. تا حدودی این آزمونها به آمادگی داوطلب کمک می کنه اما برخی مسایل مثل غیراستاندارد بودن و یا کلید غلط آزمون باعث گمراهی و استرس هم می شه و شخص من را این ناهماهنگی ها و غلطهای فراوان آزمونها خیلی آزار می داد ولی در مجموع با در نظر نگرفتن این معایب، شرکت در این آزمونا رو توصیه میکنم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید ؟

نکته مهمی که اینجا باید عرض کنم اینه که من در آزمون سال قبل نیز شرکت داشتم و رتبه ام ۳۰۶ شده بود. بخاطر شرکت در آزمون قبلی و اینکه کلیت اطلاعات دروس در ذهنم بود کمی دیر شروع به خوندن کردم اما شاید حدود ۴۰% مطالبی که بلد هستم از همون سال قبل یادم بود. من تا حدود ساعت ۵ عصر سرکار بودم و چاره ای جز درس خوندن در شب نداشتم. از ابتدای مهر ماه شروع به خوندن کردم و روزانه بطور متوسط ۴ ساعت میخوندم و معمولا خستگی کار روزانه اجازه مطالعه بیشتر را نمیداد. این زمان در روزهای پنجشنبه و جمعه که در منزل بودم حدودا به ۹ ساعت افزایش پیدا میکرد.

قبل و بعد از جلسه ی کنکور چه رتبه ای برای خود متصور بودید ؟

قبل از جلسه رتبه ی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ و بعد از جلسه فکر میکردم در بهترین حالت رتبم ۷۰ خواهد بود، و وقتی کارنامه ام را دیدم تا یک هفته باورم نمیشد.

به ترتیب کدام دانشگاه و گرایش را انتخاب کردید ؟ ( اگر در حال حاضر هر یک از این انتخاب ها را قبول شده اید نام دانشگاه و گرایش ان را ذکر کنید )

متاسفانه با توجه به کاهش ظرفیت ها دیگه نمی شد با دو انتخاب اول خیالم راحت باشد که دانشجوی تهران می شوم در نتیجه انتخاب های من این شد: تهران-بهشتی-علامه-علم و صنعت-تهران (پردیس قم)- تهران شبانه- علامه شبانه-علم و صنعت شبانه

الان هم مشغول تحصیل در دوره روزانه دانشگاه علامه هستم.

منابع مورد استفاده ی شما برای هر یک از دروس چه بودند و چه توصیه ای در نحوه ی مطالعه ی انها برای داوطلبان دارید ؟

در درس زبان من مطالعه خاصی نداشتم و یک مقدار زبان از کلاسهایی که قبلا رفته بودم بلد بودم و فقط ۵۰۴ میخواندم. در کنکور سال قبل زبان را حدود ۴۵% زدم اما امسال سختی فوق العاده­ ی زبان همه را شوکه کرد!
درس زبان فارسی (که بسیار در قبولی من موثر بود و نشان داد هیچ درسی را نباید کنار گذاشت و دست کم گرفت) کتاب دکتر زینلی انتشارات نگاه دانش را یک بار خواندم و دوبار تمام تست هاش رو زدم.
درس نظریه ها کتاب های مبانی سازمان مدیریت و مبانی مدیریت و رفتار سازمانی رضاییان و مدیریت عمومی الوانی. این سه تا کتاب را یک بار خواندم و دو بار هم خلاصه هاشونو خوندم و بعد کتاب مجموعه سوالات داور ونوس و مهرداد پرچ رو گرفتم و کل تستاشو دوبار زدم. نکته مهم اینه که تمام تستها رو زمان دار میزدم. مثلا ۱۰ تا تست در ۱۰ دقیقه.
درس جیمت رو با خوندن ۲ جلدی احمد صداقت و زدن تست هاش گذروندم. دوبار هر دو جلد رو خوندم و دو بار هم تست هاشونو زدم.
دانش مسایل روز هم کتاب انتشارات نگاه دانش (آرمان اشراقی و …) رو دو بار خوندم و دو بار هم تستهاشونو زدم.

سخن پایانی

از اول مرداد ماه شروع کنید به خوندن. خصوصا دوستانی که از یک رشته دیگه میخوان این رشته رو بخونن و یا شاغل هستن و بطور کلی چیز زیادی از دروس رو بلد نیستن. با روزی ۳ ساعت شروع کنید و کم کم زیادش کنید.
به نظر من باید مطاله ی شما نهایتا تا اول دی ماه تموم بشه و از اون به بعد فقط تست بزنید. تمام تست هایی که میزنید (حتی اگه ۵ تا سوال باشه) زماندار بزنید. از اول دی ماه تست بزنید و بعد از تصحیح کردن تستهاتون فقط اون مباحثی رو که غلط زدید برگردید و از روی کتاب یا جزوه یا هر منبعی که دارید یک بار بخونیدش. دو سه روز بعد دوباره اون تست ها رو بزنید و ببینید به اون قسمت مسلط شدید یانه. اگه پیشرفتتون قابل توجه بود دیگه لازم نیست برای بار سوم بیاید سراغ این مبحث. مثلا اگه در یک مبحث بار اول یه تست ۳۰ سواله رو ۴۰% میزنید و مباحثی که غلط زدید رو مطالعه می کنید و سه روز بعد درصدتون میشه ۷۰% دیگه لازم نیست برای بار سوم هم این تستا رو بزنید و مطالبش رو مرور کنید. فقط غلط هایی که در آزمون دوم داشتید رو یک بار دیگه مرور کنید.
از اول بهمن سعی کنید کنکور بدید. حداقل هر دو روز یک بار. خود من سوالات کنکور پنج سال قبل رو از سایت مدیر خریدم و با سه آزمون سنجش جمعا ۸ تا کنکور دادم. به این صورت که ۸:۳۰ صبح پشت میز بنشینید و دقیقا در زمان خودش مثل کنکور واقعی کنکور بدید. بعد درصداتونو چک کنید و تستهایی که غلط زدید رو دوباره از کتاب یا جزوه تون مرور کنید. به هیچ وجه هم اگر جواب کنکورها بد شد یا درصداتون پایین بود خودتون رو نبازید چون کسی که تلاش کنه قطعا تلاشش نزد خداوند بی جواب نمیمونه. با آرزوی موفقیت برای تمام کنکوریهای عزیز (البته این برنامه برای زمانی هست که کنکور در بهمن ماه برگزار می­شد، و میشه این زمان را برای وقتی که کنکور در اردیبهشت ماه هست تغییر داد)

کاملترین جزوه تئوری مدیریت رتبه برترها

برای دانلود جزوه دانش مسائل روز رتبه برترها کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.